| Kodocha a întrebat:

Cum pot invata mai usor? Maine ma asculta la geografie si nu stiu cum sa imi invat. Va rog frumos sa imi dati niste idei... Sunt disperata! Am de invatat TOATA America!

Răspuns Câştigător
| Oproo a răspuns:

Cel mai bine e sa citesti lectia si sa incerci sai faci un rezumat in scris cat mai precis fara sa te uiti in carte! asa cand o sa gati de scris rezumatul lectiei vei sti lectia... nu trebuie sa inveeti tot dintr-o lectie doar esentialul, au am invatat vreo 60 pagini la istorie intr-o zi cu chestia asta! si mi-a mers, scriam cam vreo 6-7 randuri la o lecteie si cand le-am rezumat pe toate din cap fara sa scriu din carte dupa ce am citit-o am loat caietelul de la inceput... mi-a loat toata ziua dar am loat 9 :X merita e buna metoda te sfatuiesc sa incerci! daca te-am ajutat funda? big grin

3 răspunsuri:
| TaniuTzzaTany a răspuns:

Incearca sa scrii raspunsurile pe ceva si sa le citesti de verificare... apoi dati un aut test si nu copia...

| crissh a răspuns:

Ia de la farmacie niste pastile de retinut(am uitat cum se numesc) eu am luat my demult si a functionat.

| loveady a răspuns:

Buna.eu cand invat fac un rezumat lectiei, scot ideile esentiale, cuvinte cheie si pe urma la citesc de 3 4 ori si gata.a doua zi mai citesc odata inainte de ora si iau mereu 10winking