| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot sa fiu la fel de deștept cum era Corneliu Vadim Tudor?
Am învățat bine la școală și liceu, am o oarecare cultura generala dar vreau sa fiu o adevărată enciclopedie că Vadim Tudor apoi sa particip la concursuri de cultura generala.
E suficient sa citesc enciclopedii de cultura generala de pe piata?
Cum a ajuns Vadim Tudor așa deștept?

Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Unii oameni pur si simplu sunt inteligenti in mod natural iar primul lucru principal pe care un om cu adevarat inteligent il are este memoria, Vadim Tudor avea o memorie de inegalat si putea sa iti recite zeci sau chiar sute de poezii scrise de diferiti poeti si putea sa iti raspunda la orice intrebare de cultura generala, daca doar citesti niste enciclopedii de cultura generala si a doua zi sau peste o perioada de timp uiti ce ai citit atunci e in zadar, trebuie sa inveti in mod logic astfel incat ca informatiile sa iti ramana memorate si dupa zeci de ani, asta se invata la scoala, sunt oameni care reusesc sa invete logic si sa memoreze mult mai usor in mod natural insa nu toata lumea poate.

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Sa nascut destept.
Nu il poti egala.

| domnulIordache a răspuns:

Vadim nu era destept. Avea doar memorie buna.