| GAMERQUEEN2021 a întrebat:

Cum pot sa inteleg mai bine matematica si sa imi placa, dar la istorie cum sa retin ani dau fundita

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Matematica trebuie sa o inveti si sa o intelegi de la inceput, daca nu faci chestiile astea nu ai sanse sa o stii. La istorie acelasi lucru, ori sa-ti placa si sa inveti de drag ori sa le tocesti. Alte metode sa inveti anii nu exista, ori tocit ori tocit.

3 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Mirel are dreptate, da-i funda.

| GAMERQUEEN2021 explică:

O fi dar e greaaaaa

| EUeStEEu a răspuns:

Ca sa înțelegi matematica ai nevoie de exercițiu, mult exercițiu.
Iti dau un exemplu, cand eram cls 8 rezolvam încontinuu teste de antrenament pentru EvNat, unele probleme le faceam si de mai multe ori pentru ca le regaseam si in alte teste, desigur putin modificate.
Dupa ce am dat examenul, am luat 9.50 la matematica si m-am lasat de tot, chiar de tot.Acum sunt cls 10 si sunt paleta la matematica si mai dau si bac M1, dar o sa mi revin happy
Stiu ca întrebarea este pusa acum ceva vreme, dar poate ajuta pe cineva