| Andrei277 a întrebat:

Cum pot sa nu mai ma stresez cu bacul? La simulari mi-a iesit media 7.50, dar acum am inceput să visez chestii despre bac, stiu ca nu e cine stie ce, dar m-ă streseaza mult, mereu am impresia că nu stiu.

Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

Boss, eu vorbeam cu prietenii mei si majoritatea am luat 2 si 3 in simulari, iar la examen toti am avut peste 7 media. Tu cu 7.50 e imposibil sa nu-l iei, nici daca nu mai inveti nimic pana la examen, tot o sa-l iei. Eu zic ca nivelul tau de pregatire este foarte bun, iti recomand sa mergi seara sa te mai plimbi putin, sau sa mai iesi la cate o cafea, daca stai toata ziua in casa si inveti o sa te stresezi si mai tare, nu ai ce sa inveti de dimineata pana seara in fiecare zi pana la bac, parerea mea.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca pui mana si recapitulezi foarte bine materia care o ai de pregatit pentru BAC, te vei simtii in control, pentru ca o stii, si nu vei mai fii atat de stresat!
In plus, cu BAC-ul care bate la usa, nu prea mai este timp de pierdut, deci, anuleaza iesirile afara si toceste, in felul asta ai sanse sa iei nota mai buna la BAC!

| alexandra_8523 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu ii spui sa toceasca si ii dai sfaturi laughing Amuzanta Romania asta. Daca intelegi ce vreau sa spun, cu "care" (pe care) si "simtii" (simti).winking

| Violleta2022 a răspuns (pentru alexandra_8523):

Chiar nu am inteles nimic din ce vrei sa spui!
Poate clarifici!

Oricum, nu mie trebuie sa-mi dai sfaturi, ci celui care a pus intrebarea!

| alexandra_8523 a răspuns:

Ai sa iei 10 la bac daca ai sa mai scrii "m-ă". Baftawinkinghee hee

| aduntorida a răspuns:

Cu o medie ca asta nu ai cum sa nu iei. Gandeste realist si fii pozitiv. Daca esti negativist sansele sunt mai mici. Intr-un an de zile ai timp sa mai repeti la ce nu te pricepi.winking