| Cerbul a întrebat:

Cum poti face o prezentare power point din Microsoft office,
pliz

1 răspuns:
| ovidius a răspuns:

Prezentarea se face folosind programul PowerPoint, alfat în suita MicrosoftOffice.

Deschizi programul şi implicit îţi creează o prezentare nouă (vrobesc de ver. 2003 pe care o am instalată eu)

În partea stângă cu slide-urile dai click dreapta şi alegi new slide.
Din bara de instrumente (sus) alegi Format -> Slide design pentru a alege designul sile-ului (template/urile).
Tot din Format alegi Slide Layout pentru a-ţi alege cum vrei să fie aranjat conţinutul (poze, text etc...)