| D3iDEI a întrebat:

Cum poti face un copil ce trece clasa a VIII -a sa iubeasca matematica, tinand cont ca i-a palcut pana in clasa a VII-a?, Daca cineva ma va face sa reusesc sa-mi placa din nou dau fundawinking?

Răspuns Câştigător
| MeGustaaaaa a răspuns:

Nu iti mai place din doua motive:
1.Este prea greu in clasa VIII
2.Nu vrei sa inveti ca ti-e lene.

Fa niste exercitii si masoara lungimiile sau calculeaza greutatea...Etc etc.Incearca sa faci cateva exerciti. Daca asta nu merge ia-ti un profesor.

4 răspunsuri:
| iloveusa a răspuns:

Si eu sufar de aceeași problema.Dar profu mă considera un geniu(preferata lui) si nici măcar nu îmi place matematica.Cât despre problema ta, numai tu o poti rezolva.Nimeni nu e in măsura sa te ajute, in afara de tine.

| alexutza1183 a răspuns:

Ca sa iti placa o materie,trebuie sa o intelegi,iar pentru asta ai nevoie de exercitii.
Eu sunt anti-talent la matematica, dar exercitiile pe care le inteleg imi plac...
Incearca sa te concentrezi la ore, sa fi tenta ce iti spune profesorul.
Succes!

| partygirlcool a răspuns:

Amykool Cum sa se distreze cand invata, uite acum ma duc in club si incep sa rezolv ex la mate sa vad oare ce iese? Si un raspuns pentru D3iDEI totul depinde doar de tine.

| amykool a răspuns:

Distreazate in timp ce o inveti pentru a o face distractiva! Funda?