| SlayDerZ a întrebat:

Cum poti invata repede o lectie?

Răspuns Câştigător
| Draghi a răspuns:

Eu invat repede cand transcriu lectia de multe ori pe caiet daca o scrii si citesti in acelasi timp cu voce tare e si mai bine, trebuie doar sa te concentrezi si sa nu te gandesti la altceva, bafta cu invatatul

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce lectie?

| SlayDerZ explică (pentru RAY):

Pai orice lectie.Gen:Istorie,geografie....etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu învăț lecții de 2500-3000 de cuvinte în 20-30 de minute, doar citindu-le de cel mult 4-5 ori. Le învăț așa de repede deoarece învăț oră de oră și nu las să treacă 2 lecții fără să le învăț.

| emayperritos a răspuns:

Trebuie sa citesti lectia de 2 ori te odihnesti putin apoi mai repeti lectia o data. Eu asa invat