| xRaduC a întrebat:

Cum sa fac sa invat fizica? In clasele a 9-a si a 10-a nu m-a pasionat prea mult, a inceput sa imi stanreasca interes de abia intr-a 11-a, iar intr-a 12-a n-am mai aprofundat mai nimic, pentru ca am dat la informatica. Chiar nu stiu de unde sa o iau, cum sa o incep, ce sa invat... Are cineva materiale auxiliare, clipuri recomandabile care v-au ajutat si pe voi sau chiar si sfaturi utile?

2 răspunsuri:
| Spartacus12345 a răspuns:

E simplu, mergi la meditatii

| AdelinaC a răspuns:

Prostia asta am facut-o si eu. M-am trezit tarziu ca imi place :))
O poti lua de la inceput cu clasa din care nu ai mai invatat. Poti incepe prin a-ti cumpara un manual corespunzator clasei respective, iar daca vrei sa aprofundezi e suficient sa scrii pe Google subiectul de interes si vei gasi cate linkuri vrei. Un link bun mi s-a parut acesta https://www.tutorialspoint.com/physics_part1/index.htm