| KindKid17 a întrebat:

Cum sa fac sa invat mai mult la materiile pentru bac? Adica ce sa ma faca sa vreau? E o intrebare stupida, dar chiar am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Cauta-ti o motivatie. Gandeste-te, spre exemplu, ca, odata BAC-ul luat, vei avea cale libera spre facultatea dorita si/sau pentru job-ul dorit. De asemenea, nu vei mai avea de-a face cu scoala, cu materiile la care nu prea te-ai priceput si, spre deosebire de cei care nu l-au promovat, vei avea toata vara libera pentru distractie.
De partea cealalta, daca nu il promovezi, evident ca foarte multi te vor barfi si vor rade de tine, nu te vei simti nici tu prea mandru si vei avea de muncit toata vara si, posibil, daca nu-l iei nici atunci, tot anul urmator. De asemenea, cel mai probabil nu vei ajunge sa muncesti unde ai visat, iar daca nu vei promova niciodata acest examen, aceasta frustrare te va urmari toata viata.

| Samariteanul a răspuns (pentru AFR81):

Acesta este un raspuns care chiar merita funda big grin

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la meditatii.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Daca le-ai intelege poate le-ai placea.

| KindKid17 explică (pentru r3r3r3r3r3r3):

Mda. m-am pus sa fac variante de bac la mate, dar nimic nu mai stiu si m-am lasat.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru KindKid17):

Si eu am avut problema asta dar am fost mai atent la ore, am facut meditatie si le-am inteles. Fiindca le-am inteles, mi-au placut si am invatat de drag.

| alexfab33 a răspuns:

Concentreaza-te si invata. Du-te la meditatii daca ai greutati

| Rareș_Joseph_1990 a răspuns:

Pai gandeste-te la viitorul tau fiind asigurat si tu a nu sta sub un pod daind LABAc(TE-AI PRINS LABAc) si mancand coji de paine. Sau pune o felie de pizza la fiecare 10 pagini ale cartii ca sa te motivezi. DA-MI FUNDA