| Ababeiandrei1234567890 a întrebat:

Cum sa invaț o poezie

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu altii cum invata dar daca ai o melodie care iti place foarte mult, pune-o pe muzica.Adica pur si simplu sa canti cu melodia preferata acele versuri.

| lovecats123 a răspuns:

Ei bine o citesti de cateva ori iar apoi iei fiecare vers in parte si il repeti in gand

| PrietenashXD a răspuns:

Depinde, daca e scurta o poti citi de multe ori pana o retii, daca e lunga o citesti o data apoi iveti cate doua versuri pentru ca ele rimeaza si le retii mai repede.