| gabygaby a întrebat:

Cum sa invat "irregular verbes" sunt o groaza ce sa fac sa le retin repede?

3 răspunsuri:
| waXonwaXoff a răspuns:

Sunt usor de invatat.Inveti cate 5 pe zi. Iar cand le vei invata vor fii ca o poezie si iti va fi usor.Era un joc pe care il jucam in clasa a 6a, imi repetam notiunile despre "irregular verbes". cu unu pe role.Cauta-l e f distractiv.

| celmaitare a răspuns:

Mai vezi ca unele se aseamam gen to catch-caught-caught se aseamana cu to buy-bought-bought.trebuie sa le inveti o data f bine pentru ca apoi n-o sa le uiti crede-ma.:*

| Angel1995 a răspuns:

Eu mi-am facut un cantecellaughing si le stiu din clasa a 6`a.acum sunt in clasa s 9`a si nu mai trebuie sa le invat.

Depinde de preferintele tale... fa cate un catecel cu cate 3-4 verbehappy si le tii mine
big hug ai grija