| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa invat si eu matematica fara meditatii? (Macar un 5)

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa iei caietul de la clasa, sa te chinui sa intelegi, sa te uiti peste exercitii rezolvate sa vezi de ce asa si asa, si dupa sa incerci sa faci si tu. Daca ai si pe cineva bun la matematica care sa-ti verifice exercitiul si sa-ti zica ce e bine si nu, cu atat mai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Invatand ce ti s-a predat in clasa si facand multe exercitii acasa.
Doar exersind poti sa inveti matematica, multe, foarte multe exercitii si probleme!

| TheRealFantasy a răspuns:

Ce a zis donna alba, la meditatii oricum tot exercitii faci, doar ca la meditatii te impinge sa mergi faptul ca banii se duc oricum la profesor, fie ca te duci sau nu.

Eu as folosi un sistem simplu (daca e vorba de bac) si anume imi scoteam teoria si cautam exemple simple de exercitii pe care sa le fac. Cand nu stiam cautam exercitii rezolvate pe site-uri, de exemplu videomeditatii ( https://sites.google.com/site/videomeditatii/home, au si canal Youtube), meditatiionline ( http://www.meditatiionline.ro/ ) sau din culegeri si carti, unele cumparate, altele primite.

Răspuns utilizator avertizat