| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma invat sa joc teatru, adica in viata reala sa pot sa intru in niste personaje, si fara sa ma pierd incepand sa zambesc, vreau de sine statator sa invat, ca traiesc departe de orase pentru cursuri

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Fa niste cursuri de teatru pentru amatori, te va ajuta mult in viata.

| Ilovecats902 a răspuns:

Păi,daca vrei cu adevărat, poți reuși să nu razi și să îți ascunzi emoțiile care le ai tu cu adevărat când joci teatru. Daca rolul tau îți impune să fii serioasă, trebuie să te gândești la ceva trist sau ceva care sa nu te lase să zâmbești, așa faci că să poți reuși. Teatrul este destul de greu, dar daca te pricepi, va fi ușor