| minnie91 a întrebat:

Cum sa scap de lene? mi-e lene sa invat?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand scoala nu se face cu sila, gaseste logica in cea ce inveti, puneti intrebari fi curios
sunt atatea de invatat
isi recomand scoala discovery, invata minnie ca si eu eram ca tine o data si acum plang cand vad ce ignorant eram

| SimonaCristina a răspuns:

Gandeste-te ca doar invatand vei ajunge cineva!

| SimonaCristina a răspuns:

Ia scapa de ea, hai! laughing

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Gandeste-te ca nu vei reusi in viata decat daca inveti.

| Chøço a răspuns:

Fa ca învatatul sa fie ceva distractiv si amuzant. happy

| DeMeTrIoN a răspuns:

Inainte sa te pui pe invatat spala-te pe fata cu apa rece, da rece de tot! Pe urma dati doua palme incet peste fata(stiu, pare nebunesc, dar merge) si, eventual, bea o cola sau un energizant ca sa scai definit dar nu exagera.

| PavelVladescu a răspuns:

Incearca sa gasesti un mod distractiv sa invetihappy