| ionpopescu1997 a întrebat:

Cum scap de bronzul de pe piele? de vreo cativa ani am acumulat ceva bronz mai ales pe ceafa, ceva ceva pe brate si mai putin pe fata? ajutati-ma va rog ca nu prea imi place bronzul...este pura mea placere sa nu fiu bronzat nu ca as avea ceva cu cei bronzati sau ceva de genu, asa ca nu sariti cu comentarii gen "éu sunt bronzat si sunt foarte cool", etc. ofer fundita celui mai bun remediu

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Pai, bronzul e de fapt prajeala primului strat de piele. Drept urmare ar trebui cand faci baie si stai mai mult in apa, spre final, sa te freci pe piele cu un burete putin mai aspru ca sa iti ma imearga jos din acea piele. Deci nu sa te ranesti! Ci putin mai aspru, adica sa nu fie un burete super moale, ca ala chiar nu are niciun efect!

Si stiu ce zici, si eu am pielea alba si cand vad ca japonezii merg la mare/piscina cu 'costum' de baie intreg, inclusiv pe fata, ma simt madra ca am pielea alba laughing