Întrebare recomandată | MrkiddyKid1 a întrebat:

Cum se calculeaza eligibilitatea acordarii bursei de merit pe al doilea semestru? Pur si simplu media semestriala de pe semestrul doi, sau media generala de pe ambele semestre?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde in ce clasa esti.
In clasele de inceput de ciclu (cl.a V-a la gimnaziu si cl. a IX-a la liceu) se acorda bursa pe sem.II in functie de media generala pe sem.I.
In celelalte clase se acorda bursa pe anul urmator in functie de media generala anuala din anul anterior.

1 răspuns:
| bogdy23 a răspuns:

Bursa daca este vorba de studiu se calculeaza pe an adica n-ai avut restante sau pentru scoala liceu ai avut cea mai buna medie