| anonim_4396 a întrebat:

Cum se comporta un baiat cu o fata pe care o place... dar ii e rusine sa vorbeasca cu ea

6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Draga mea, daca un baiat place o fata, dar e rusinos, emotiv, in primul rand, nu va indrazni niciodata sa o abordeze. Daca se cunosc deja, atunci in conversatiile avute, se va inrosi si se va fastaci, eventual se va balbai daca e privit in ochi. Am cunoscut si eu, candva, un astfel de baiat, pe care-l placeam mult, dar care era foarte rusinos. Dupa cateva zile, vazand ca el nu indrazneste, am facut eu primul pas, abordandu-l. A fost foarte fericit si astfel am devenit prieteni. O prietenie frumoasa, care a durat vreo 2 ani si jumatate. Daca esti si tu intr-o situatie asemanatoare, te sfatuiesc sa preiei conducerea. Sper sa-ti reuseasca. Sa fii iubita!

| Miss Sintetic a răspuns:

In general o tachineaza.

| Marica_2964 a răspuns:

Devine...nesigur laughing

| Bib a răspuns:

Pai de obicei iti zice lucruri banale.
intra in discutie cu tine.
te ajuta cand ai nevoie.
sau sunt uni baieti care ignora.:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te priveste des, se inroseste daca te uiti la el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El este dela care te ignora