| EmilianHereToGetHelpedByOthers a întrebat:

Cum se deschide corect o punga cu seminte? Am observat ca toate pungile au o mica taietura in partea superior centrala, astfel incat ruperea pungii sa fie usoara. Problema este ca de obicei punga se rupe fix pe mijloc. Am cautat pe net tutoriale pentru aceasta problema dar nu am gasit nimic.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am crezut ca taietura de pe mijloc e pentru a apuca mai bine de ea nu pentru a trage ca sa o deschizi, de asta e si asa greu sa o deschizi in zona aia.
Eu rup un colt in general la pungi, astfel si evit sa se rastoarne tot.

| GicaGigekGica a răspuns:

Alti oameni analizeaza planete si stele iar tu nu stii sa desfaci o punga de seminte? Si cate seminte mananci incat ai cautat pe net tutoriale pentru a desface pungile?

| EmilianHereToGetHelpedByOthers explică (pentru GicaGigekGica):

Cam toata ziua mananc seminte. Nu conteaza cate seminte mananc. Conteaza cum se deschide punga corect deoarece de multe ori ba nu s-a deschis punga cum trebuie, ba s-a rupt prea mult si curg seminte pe jos, ba se rupe brusc si sar semintele din punga... o adevarata bataie de cap. Deschiderea pungii de seminte e o adevarata problema. Si prietenii mei au dificultati de genul.

| raresrmz2001 a răspuns:

Pai o deschizi pe colt, iti torni in palma si apoi o impaturesti sa nu dea pe afara.