| Vassii a întrebat:

Cum se desfășoară o corigență? Sunt clasa a 10 a, am rămas corigent la biologie și aș vrea să știu cum se va desfășura.

4 răspunsuri:
| Vassii explică:

De ce trebuie sa jignesti? Eu am întrebat cum va decurge o corigenta, nu ce trebuie sa invat.

| MirceaGheorghe2707 a răspuns:

Depinde de profesori, si cat vor sa traga de voi, normal ar trebui sa fie 2 probe, una in scris si una oral. In diferite zile, acum depinde, daca esti la liceu, in cele mai dese cazuri intalnite o sa dai doar proba scrisa, si s-ar putea sa te ajute profesorii, ca nu ai voie sa dai corigenta cu propia ta profesoara.

| sierra1 a răspuns (pentru MirceaGheorghe2707):

"ca nu ai voie sa dai corigenta cu propia ta profesoara."

gresit: obligat te notează profa de la clasă!

Nu e important cum decurge, important e să pui mânuța pe carte. Baftă!