| GeorgianaAdelina2000 a întrebat:

Cum se fac înscrierile pentru la evaluarea natioanala? O face diriginta sau trebuie sa mă duc eu cu părintele? Si unde? La liceul respectiv unde vreau sa merg?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

O sa te cheme dirigintele intr-o zi cu unul din parinti pentru a completa niste fise cu licee. O sa trebuiasca sa pui acolo ca prima varianta liceul la care vrei tu sa te duci. Dupa ce apar rezultatele de la admitere, adica dupa ce apare liceul la care ai fost admisa, trebuie sa mergi cu unul din parinti intr-una din zile la acel liceu, la secretariat, si sa te inscrii.

| Sadop a răspuns:

Din cate imi amintesc eu, inscrierile la Evaluare se fac de catre secretariat alaturi de diriginti si director.
Dupa ce vei obtine rezultatele va trebui sa mergi la scoala impreuna cu un parinte pentru a completa acea lista cu, coduri, pentru a fi repartizata la un liceu.
Dupa ce se va face repartizarea, va trebui sa mergi la secretariat sa obtii anumite acte pentru dosar, apoi sa mergi la liceul unde ai fost repartizata sa te inscrii.
Bafta!