| Gosh. a întrebat:

Cum se face admiterea la liceu anul acesta?
Am mai pus intrebarea de doua ori, dar nu am primit niciun raspuns concret. Va vine sa credeti ca peste o saptamana incepe scoala, iar noi, cei care trecem acum intr-a 8-a, nu stim absolut nimic despre admitere? Felicitari Ministerului Educatiei, atat pot spune...
Resemnandu-ma totusi cu situatia, intreb:
Este examen national? Se da teza unica? Fiecare scoala creeaza examen propriu? Am mai auzit un zvon cum ca s-ar da un examen la stiinte si la informatica?

Doamne, in ce tara traim!

Voi stiti ceva?

14 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Nu stiu raspunsul, da-mi funda. laughing))

| doar.pt.voi. a răspuns:

Cica examen sau teze unice. Dar cred ca se va da si acum tezele alea unice.Vei afla pe la anul prin ianuarie-februarie ce planuri vor avea si astia.Eu iti doresc multa bafta in clasa a8a.Sa inveti bine ca sa ai medie mare pentru liceu:*

| Gosh. explică:

Bun gata, am gasit in sfarsit!
Se da testare nationala.
Multumesc tuturor, sunteti geniali happy

| Maria46854213 a răspuns:

Pai ai dreptate.Eu din cate stiu dau la romana, mate si engleza [pentru ca e de engleza scoala], dar pana atunci cine stie ce se mai schimba... Poate nici nu mai damrolling eyes.

| Def a răspuns:

Din cate am inteles eu de la profu de mate veti da Evaluare Nationala care este un test obisnuit la care trebuie sa fii bine pregatit si multa ATENTIE:*. Mult Succes!

| Mawrytzyo a răspuns:

Nici eu nu stiu si is acum a 8 si e naspa sad
da-mi add si mai vb :marius.sharkkk10

| Roxx_1761 a răspuns:

Se da examen nationalbig grin. Si apoi 50% media 5-8+25% tezele dintr a 7 a + 25% examenele de anul acesta:d! Sper sa-ti foloseascabig grin

| Tiffany89 a răspuns:

Nici eu nu stiu... o sa fiu a 8asad

| Ea_7898 a răspuns:

Deci...acum nu se stie nimic, doar ca se va proceda la fel ca in anul precedent (fara admitere).
Dar traim in Romania -land of choice- si probabil o sa se stie sigur in ultimele 2-3 saptamani din clasa a8a.

Ce bine ca acum trec in a9a.\dancing

Mult succes!

| Suzy a răspuns:

Pai dam tezele semestriale si dam si capacitate in ultima zi de scoalasad

| RloveR a răspuns:

Am citit undeva, nu ma stiu unde, cred ca tot pe internet, ca o sa dati admitere.
Stii.cum era demult.inainte de tezele unice.happy

| BlueBaby a răspuns:

Dumnezeu cu mila...si se mai intreaba de ce avem o tara de rahatstraight face plina de inculti. Succes nouahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu si e naspa ca is a 8 acum sad
da-mi add si mai vb happy

| wastingmytime a răspuns:

Cauta pe google mate.info.o sa gasesti acolo mai multe despre admiterea din 2011.si stiu ca ti se pare aiurea ca nu ati aflat nimic dspre admiterea d anul acesta pana acum, dar noi, cei care am intrat acum in a 9a, am aflat abia in decembrie 2009 ce teste vom da...deci se poate si mai rau...bafta! love struck