| Kairon a întrebat:

Cum se face media la romana! Primu raspuns primeste funda ^^

Răspuns Câştigător
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Asa binehappy
1.Aduni toate notele pe care le ai (INAFARA DE TEZA) si le imparti la cate sunt (adica faci media aritmetica)
2.Imultesti de 3 ori rezultatul
4.Adaugi nota de la Teza
5.Imparti la 4
6.The End!
7.Ai observat ca lipseste punctul 3?big grin

| Kairon explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Imi place raspunsul laughing mersi

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Se face media notelor de la oral, cu 2 zecimale, se inmulteste cu 3, se aduna nota de la teza, se imparte la 4 si apoi se rotunjeste.

| honeyyuly a răspuns:

Notele din oral impartite la cate ai.
rezultatul il inmultesti cu 3 plus nota din teza impartite la 4

| Plesea_Ioana_1997 a răspuns:

Media notelor din catalog, inmultita cu 4, adaugi teza si imparti la 3 happy