| Mihaela23_2814 a întrebat:

Cum se face media pentru TESTELE NATIONALE (admiterea la liceu)?

Răspuns Câştigător
| SevrajBoy a răspuns:

50% - media 5-8
50% - media dintre cele 2 examene

Aduni cele 2 medii ( cea generala si cea de la examene ) si imparti la 2, aia ti media de admitere happy

4 răspunsuri:
| spirt1 a răspuns:

Aduni media generala V-VIII si media de la examene si rezultatul il imparti la 2. Sper ca te-am ajutatbig grinbig grin

| sk8Rco a răspuns:

Pai...se aduna notele de la materii si se imparte la numarul de materii(ex.mate=9.25; romana=10; media=(9.25+10):2)

| lolly_3072 a răspuns:

(media generala + note examene) : 2

| DiiaDiutza a răspuns:

Media claselor 5-8, normal...aduni din fiecare an si imparti la 4, plus media de la cele doua examene, totul impartit la 2