| Florin458 a întrebat:

Cum se face un proiect in format letric? Ce presupune acest format si cum trebuie realizat?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Formatul letric este forma tiparita (listata) pe hartie.

| darrio2007 a răspuns:

„Letric
Letric este termenul utilizat pentru a descrie formatul unui document.

Un document în format letric este acel document imprimat (listat) pe un suport de hârtie.

Datorită utilizării pe scară largă a documentelor în format electronic (acesta devenind un standard de la sine înţeles ), este necesar uneori a se specifica faptul că, un document este în format letric, adică imprimat (listat) pe suport fizic de hârtie."

| Nonolita a răspuns:

Letric = scris.