| anonim_4396 a întrebat:

Cum se imbraca stefan cel mare, ce trasaturi fizice avea? era mic de statura?

7 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Stefan cel mare a fost domnitorul Moldovei.Acesta era un om mic de statura. Avea plete lungi ce ii cadeau pe umeri.Trasaturile morale principale ale sale erau intelepciunea, vitejia si dorinta de a face dreptate. Funda?puppy dog eyes

| dannyella15 a răspuns:

Nu-ti spun, fiindca sunt fan Real Madridlaughing

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Nu va faceti temele aici frate.voi nu aveti creier? sau aveti da e la conservare intr-un borcan

| Crisu a răspuns:

Da un search pe google... nu a fost prietenu` meu si nici al altora asa ca nu avem de unde sa stii. Si apropo, da... a fost mic de statura si i se spunea "Stefan cel mare" pentru ca facea lucruri mari. ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu tricouri stil maieu si la git mai decoltate sa se vada lanturile de aur de 24 karate de 9 kg.Era cocalar negresit concluzie trasa tocmai din numele lui; Fane Babanul.Cine putea sa-si traga un nume din asta decit un jmecheras de cartier periferic?

| Wildie a răspuns:

DA' ma da, era mic de statura. Cauta si tu pe google.

| Sk1P3r a răspuns:

El aveam mantie rosie, armura de aur, avea plete lasate in jos, era mic de statura, avea mustata, ochii erau verzi si cam atat. Funda?