| dbem a întrebat:

Cum se numeste persoana care isi aduce aminte dupa traiirile sau memorie afectiva.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Formularea ta nu este tocmai una fericită, cel puțin conform topicii limbii române. Dar dacă am înțeles corect, probabil te referi la o persoană nostalgică, retrogradă, melancolică...
Corectează-mă, dacă greșesc.

| faramatania a răspuns (pentru NOname):

Well,NOname,cine crezi că îdrăznește să te mai și contrazică, cu asa upgrade-uri, și skill-uri de level 5? Nobody.Chiar și eu- fie-mi scuzată interpelarea-mă simt jenată de răspunsul meu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te referi la o persoană...nostalgică? Sentimentală?

| faramatania a răspuns:

Amnezică,cred.