| fabiiivodka99 a întrebat:

Cum se scad radicalii, sa spunem radical din 160 minus radical din 150 cum se scad astia? am nevoie repede ca maine dimineata am teza!

Răspuns Câştigător
| liliacALB a răspuns:

Pai strict la exemplul dat de tine. calculezi fiecare radical apoi faci scaderea. nu inteleg care e problema. La teza probabil ca vei avea radicali care dau rezultat intreg (usor de calculat) asa ca. bafta!

1 răspuns:
| Bumbuu a răspuns:

Pai. iei fiecare radical, il descompui si dupa scazi. dar incearca sa alegi niste radicali usor de calculat