| valentingb a întrebat:

Cum trec in C.V. faptul ca am lucrat fara acte? Am asa : perioada x-y, functia ocupata, numele angajatorului- aici as vrea sa scriu faptul ca am lucrat la negru. Multumesc!

6 răspunsuri:
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Nu iti mai pot trimite mesaje.

| valentingb explică (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Inseamna ca te-am blocat. E iremediabil, am m-ai facut asta si cu altii.
Deci...cum facem? Uite, ma gasesti pe Facebook, Valentin Bejenariu. Unul urat imbracat in verde. E ok? Scuze ca te-am blocat!

| zuzualina a răspuns:

Simplu. Mai bine nu treci... dacă nu e pe domeniul în care vrei să lucrezi pentru că niciunui angajator nu îi convine să angajeze pe cineva „la negru". Dacă e, faci cum a spus Trișorul. Sau poți trece doar funcția.

| trisoru a răspuns:

Pai niciodata sa nu spui ca ai lucrat la negru, poti sa spui ca ai avut Contract de apel sau Contract de servici Intermitent, adica...in practica, tu (ca muncitor) esti pus de un sef/patron sa duci la capat o lucrare sau mai simplu esti chemat la un anumit simplu servici in arcu saptamanii doar de cateva ori, nu zilnic sau cate 8 ore la zi...partea naspa la asemenea descriere e ca acest contract poate fi folosit numai si numai de persoane sub 25 ani sau peste 45, daca te incadrezi poti completa cu Contract de Apel, Bafta

| valentingb explică (pentru trisoru):

Am lucrat ca taximetrist 5 luni, vreau sa ma angajez sofer. Cum sa nu trec? Nu conteaza ca nu e cu acte, important pentru angajator e ca am lucrat.

| trisoru a răspuns (pentru valentingb):

Atunci spune-i cu cuvintele tale cum face romanu, ca ai lucrat asa pa sarite, atunci sigur nu va zice nimic daca vrei sa lucrezi ca sofer, eu nu stiam batrane ce vrei sa lucrezi, daca vrei intr-o fabrica metoda mea mai sus descrisa functioneazahappy E pe propria raspundere, bafta la șofat