| alexx22 a întrebat:

Cum va plac profesorii de franceza de la voi din liceu? Aveti experiente placute sau mai putin placute la voi, la scoala?

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Pai ce, profesorii de franceza au ceva diferit de ceilalti? Cred ca ai vrut sa intrebi cum ne plac profesorii nostri, in general.

| alexx22 explică (pentru sabin89):

Nu stiu daca ai observat dar profesorii de limbi straine nu sunt atat de inchistati precum cei de mate sau de fizica.de acestia din urma, nu vreau sa intreb nimic.doar daca aveti voi ceva de spus.

| littlegirl07 a răspuns:

In clasa a 5-a, a 6-a si a 7-a am avut o profesoara tanara de franceza care a fost de asemenea si foarte draguta.Intelegeai ce iti explica si chiar s-a ocupat serios de noi.Anul aceasta(clasa a 8-a), ea si-a luat concediu medical un an deoarece a avut probleme in familie, am fost atat de trista incat am plans o seara intrega.Ne-a venit o doamna mai in varsta si spre norocul meu, este destul de ok. M-am facut remarcata din primele ore, deci acum sunt preferata ei.Are un obicei de a nu da note pe un criteriu adevarat, iti da note bune daca ai fost cuminte, se mai uita ce note mai ai la celelalte materii etc, dar daca intr-adevar ai raspuns foarte mult intr-o ora, te rasplateste.De aceea, nu prea este suportata de ceilalti si isi bat joc de ea.Lucrul cel mai bun este ca nu ne-a dat niciodata test si nici nu o va mai face.

| tenshi261 a răspuns:

-cl 5: profa se urca pe catedra pentru ca "auzea" soareci
-cl 6: manca guma in fata noastra in timp ce noi trebuia sa copiem din manual(de aceea nici nu am inteles vreodata franceza)
-cl 7: s-a saturat de noi pentru ca faceam galagie
-cl 8: in ultima ora(care cadea vinerea cand eram extenuati), ne uitam la tarzan pe laptopul ei
-cl 9: am o profa care de la inceput nu m-a placut si imi pune numai 6
-cl 10: nici acu nu am scapat de ea si nu stiu ce sa fac laughing)

| Vladimir315 a răspuns:

Nu am nimerit nici un profesor de franceza placut si fac franceza dp clasa a 3-a.

1 P a 3 a aveam 1 profesoara nebuna!, daca nu sti un cuvant bine incepea sa stearga podeaua cu parul tau, palme ...etc. Eu am avut noroc cu sora mai mare care a facut si ea cu profesoara respectiva iar profesoara cand auzea de numele meu de familie
chiar daca eu nu stiam nimic spune ca sunt sunt baiat bun eu,,,straight face

pe a 5 -a am dat de alta nebuna nu dadea note peste 8.maxim 9

pe a 8 am avut o profesoara cuminte,,, dar din pacate nu a rezistat decat o luna la noi sad

pe a 9 -10 facem cu o profesoara in varsta nu ne stie dp nume dar da note dp cum ii vine ei, 2 5 7 10 tot aia e.

| Agoraphobia a răspuns:

La mine la scoala, profesoara de franceza nu este dupa modelul ala tipic stupid : costum, coc, bijuterii si accent enervant laughing E cea mai de treaba profa ever. Este tanara, pana in 25 de ani, stie sa faca mistouri, ne zice bancuri in franceza, deci... pe scurt e o placere sa inveti franceza cu asa profesorhee hee