| Alexa1234a a întrebat:

Cum vi s-a părut evaluarea?
Mie mi s-a părut simplă dar am avut emotii și am gresit la lucruri banale.

Dacă la simulări am luat doar note peste 9. (9, 30; 9,50 și 9, 10)
Acum o să iau în jur de 7, 50-8.

Am o întrebare

La partea aia..."alte dăți"
Mergea să-l încadrăm pe "alte "la conversiune?

Și la melodia- merge cântec?
apărea-ieșea.

8 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

La "melodia" am scris si cantare, si cantec, sper sa-mi puncteze...

Daca nu unul, macar celalalt laughing

| Kiwibibilă a răspuns:

Mi s-a parut penibil de usoara. Din nou genul liric. Si exercitii clasice, repetate si tot repetate.
Alte nu cred ca mergea pentru ca aici e adjectiv parca iar pronumele care-i corespunde e "altele".

| AdrianaManu18 a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Ba nu e adevarat, e bine cum a zis.

| Alexa1234a explică (pentru AdrianaManu18):

Știu ..........am văzut baremul

| ElSueno a răspuns:

La melodia si eu am scris tot cantec, dar din cate imi aduc aminte spunea ''Sinonime'', ce-ai zis tu la aparea e antonim (iesea). Tu ai subliniat diftongii din cuvinte? Eu nu dar sper sa-mi puncteze big grin Mi-a fost frica ca se considera semn. La compuneri ai stiut?

| DixieP a răspuns:

Eu o sa iau in jur de 8.50 poate nici atat. sunt furioasa am gresit la exercitiile usoare. eu nici macar nu am pus la "melodia", "cantecul" sau "piesa", am pus "ploaia", m-am luat dupa context, dar nu va fi bine.
visele mele au fost ruinate, singura sansa este sa iau peste 9.50 la mate...dar n-am sanse

| Alxxzzxx a răspuns:

Bună!
Şi mie mi s-a părut uşoară happy
Dar la fel ca tine am greşit la un ex simplu...
La ex 4...
crying
Am scris căeste propozitie subordonată subiectivă crying sad crying
Da, ai făcut binewinking
Eu la sinonime am dat mai multe.

| Alxxzzxx a răspuns:

Măi, deci nu mai am răbdare până la 15:00

Mă tot gândesc dacă am făcut bine la un ex happy
Dar pânā pe 26 când aflăm notele...
Abia aştept să scap şi de Evaluarea Nationala de la matematică.
Sper să nu-mi dea corpuri rotunde că noi nu am prea făcut exerciţii cu ele...
sad