| mary05 a întrebat:

Cum vi se pare Facultatea de Drept? Am auzit multe persoane care isi gasesc foarte greu de munca dupa terminarea facultatii. Ce parere aveti, se merita s-o urmezi? Merci. :*

6 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Am auzit ca examenul de barou este foarte greu. Si ca trebuie' sa dai o gramada de spaga sa fii luat de stagiar!

| bunica a răspuns:

Fa ce-ti place nu cere pareri. poti fu un ff bun avocat sau daca faci o facultate ca multi altii sa aiba si ei o facultate terminata in 10 ani cand ea este de 3 ani nu o mai face.eu i-ti urez succes

| geo1 a răspuns:

Sunt cazuri si cazuri. unii zic ca este greu sa-ti gasesti de munca dupa ce termini, deoarece trebuie sa ai bani sa intri in barou (sau cunostinte), dar nimic nu e imposibil - atata timp cat esti buna la invatatura si ai rezultate bune, poate reusesti sa intri pe sub pielea unui profesor si cine stie...SUCCES

| geo1 a răspuns:

P. S. poate in viitor o sa-ti bat la usa cabinetului de avocat

| georgy_7464 a răspuns:

Daca iti place dreptul merita, daca nu ar fi bine sa te orientezi spre alte facultati si cel mai important este sa faci ceea ce-ti place

| claus378 a răspuns:

Eu nu cred ca ar trebui sa o urmezi