| ASDW4LIFE a întrebat:

Cum zic cei care nu cred in Dumnezeu la marul lui Adam?(cel din gatul nostru)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Anatomic se numește proeminența laringeală, însă nu vad ce legătură are credință cu denumirea populara.

| ASDW4LIFE explică (pentru suntserios):

La scoala din ce am invatat acolo, se spunea marul lui Adam, acum habar n-am de ce a fost predat asa. Mereu profesoara cu care am facut spunea marul lui Adam.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Proeminența laringeala. Dra asta nu inseamna ca nu cred in Dumnezeu ci doar ca asa este denumirea stiintifica.

| johnnny123 a răspuns:

Cum zic cei care nu cred în zeitățile romane planetei Venus?