| katherine585 a întrebat:

Curentul literar este prezent doar la poezii sau si la proza?

Răspuns Câştigător
| Basthet a răspuns:

Bună! Desigur, atât poeziile cât și proza se înscriu într-un curent literar.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt multe curente literare, la care te referi? În general, sunt prezente în toate scrierile: proză, dramaturgie, poezie, comedie...

| dodo1530 a răspuns:

Fiecare tip de opera literara se incadreaza unui curent literar

| Ayris a răspuns:

Si la poezie si la proza. Un curent literar este sau face parte dintr-un curent artistic. Deci tot ce inseamna arta este influentat de acel curent, fie literatura, pictura, teatru etc