| Anonim820 a întrebat:

Cursurile de dezvoltare personala sunt utile?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca nu e determinare, poti sa renunti la ele.

| MajinVegeta a răspuns:

Cele mai utile din punctul meu de vedere.

| DenisANO a răspuns:

Conceptul numit "dezvoltare personală" este despre ceea ce faci, ceea ce simți și mai ales despre ceea ce ești. Atunci când nu suntem mulțumiți de una sau mai multe dintre aceste 3 direcții, înseamnă că nu suntem "congruenți cu noi înșine". Starea de "congruență" este acea stare în care fiecare fibră din noi este în acord și nu există niciun fel de conflict intern. Este, de exemplu, acea stare pe care o manifestă sportivii de performanță atunci când doboară un record mondial.
Tu decizi.

| floresdemayo a răspuns (pentru DenisANO):

Nu era mai ușor să oferi linkul cu textul integral? Ar fi citit și alte detalii.