| AndreeeexD a întrebat:

Cuvintele "knight" si "night" se pronunta la fel? Adica " nait "?
Funda!

Răspuns Câştigător
| Urpaniel a răspuns:

Nu, la "knight" se aude şi un "c" scurt.

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

La "knight" se aude un fel de "G" : gnait. Dar foarte putin si daca nu se aude deloc, oricum nu isi da nimeni seama.winking Asta pentru ca vorbind normal, repede, te-ar durea limba sa il pronunti si pe "Kappa"

| danielutzica a răspuns:

Da. Poti da si pe Google Traducere ca sa auzi cum suna amandoua!

| Mădă0611 a răspuns:

Cnait si nait, c-ul e scurt, abia se aude.

| zurick a răspuns:

Nu la Knight se aude cnait, iar la night nait

| RaluLoveM3 a răspuns:

Se pronunta la fel dar nu inseamna acelasi lucru, e un fel de omonimie in romana, KNIGHT= cavaler si NIGHT=noapte. happy