| hope2destiny a întrebat:

Da`ti`mi si mie, va rog, exemple de orase: miniere, industriale, turistice si orase-porturi. la cel mai rapid si corect rasp dau funditzz love struck.

5 răspunsuri:
| thebest_6021 a răspuns:

Constanta

| JomelaMaya a răspuns:

Oras minier: Petrosani
oras industrial: Galati, Torino, Milano, Bilbao
oras turistic: Venetia
oras port: Marsilia, Liverpool, Olso, Rotterdam, Hamburg, Gdansk, Constanta
oras financfiar-bancar: Zurich [funditză:*]

| Angel7 a răspuns:

Buuresti,constanta,fieni,iasi,cluj,mangalia,predeal,brasov

| hope2destiny explică:

Am uitat sa mentionez... orase din Romania laughing

| Sonnia a răspuns:

Orase miniere: Petrila, Petrosani, Brad, Uricani, Aninoasa, Lupeni, Vulcan, Abrud, Baia-Mare, Cavnic, Zlatna. Orase industriale: Hunedoara, Resita, Galati, Brasov, Calan. Orase turistice: Vatra Dornei, Sinaia, Predeal, Iasi, Bucuresti, Cluj. Orase port: Orsova, Constanta, Galati.