| EoAly a întrebat:

Daca a-ti avea oportunitatea de a vizita o tara straina, ce tara v-ar placea sa vizitati si de ce? Funda pentru raspunsul cu cele mai multe argumente.

12 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Orice in afara de Franta si Anglia, 2 tari de tot rahatul.
As alege mai bine Germania, Rusia sau SUA.

| Xtadelo a răspuns (pentru unknownn):

Si eu tot Rusia.

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy
Anglia, Germania, China, Egipt
Mie una mi se par cele mai "incarcate" de obiective, istorie, personalitati, culturi interesante, preocupari, etc happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Elvetia, mai ales muntii de acolo. (as vrea sa vad vaci mov happy )

| faramatania a răspuns:

Vacanță în Italia, care este un adevărat muzeu, iar comentariile sunt de prisos.Sau,the best comment"să vezi Napoli și apoi să mori",iar aici,dacă ai senzația că ești prins în mijlocul contradicțiilor,într-un oraș puțin haotic la prima impresie,unde extremele par a fi la ele acasă, atunci,cel puțin savurezi o pizza delicioasă,recunoscută, cea mai bună din lume.

| xBya a răspuns:

Mi-ar face placere sa merg in Franta. E una din putinele tari ale Europei in care n`am fost inca. laughing
De ce? De ce nu?

| Jee354 a răspuns:

Eu cred ca as alege Franta.Ca sa vizitez Parisul :X. Sau daca nu in Egipt sa vad piramidele smug. In Olanda de ce nu? big grin In America sa vizitez Big Bang-ul big grin Acestea sunt principalele big grin

| Cosmyn96 a răspuns:

Anglia,in opinia mea este o tara de vizitat, dar si Germania pentru Oktoberfestbig grin

| Duta_Alexandra_1998 a răspuns:

Eu as merge la PARIS de ce? e logic sa vad frumusetile orasului si turnul aifel

| AllessandraAlexutza a răspuns:

La Paris, pentru ca este cea mai frumoasa se mai numeste si orasul iubiri si este adevarat este foarte frumos!

| Gabi_Mihaila_1978 a răspuns:

Mi-as dori sa vizitez Turcia. Este foarte interesanta : face legatura intre Orient si Occident,are o istorie de mii de ani, cultura religie... Ca orase importante Capitala Ankara, dar capitala istorica ramane Istambulul centru financiar, economic si cultural al tarii. Alte orase importante Izmir, Bursa, Andana etc. De vizitat stramtorile Bosfor si Dardanele, o plimbare pe Bosfor este foarte romantica. Sper sa ajung intr-o buna zi.

| ÇağlaŞimşek1996 a răspuns (pentru Gabi_Mihaila_1978):

Se scrie "Istanbul", nu "Istambul"!