| Patrick0398474664 a întrebat:

Dacă ai 4.60 ramai corigent?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ajungi europarlamentar, ca Jiji, ieuroparlamentarlaughing

| NunuNini a răspuns:

Tot ce este sub 5 (media anuala) inseamna corigenta.

| 1234568807 a răspuns:

Nu, media semestriala se rotunjeste, dar in cazul mediei anuale da, ramai corigent

| Dekle a răspuns:

Contează și media din al 2 lea semestru, trebuie sa ți iasă 5 per total.(tot anul)
Eu de exemplu am avut la fizica pe primul sem 4 iar în al doilea 6, și gen am trecut, nu am rămas corigenta.

| SportBoy a răspuns:

Daca media aceasta este pe un semestru, atunci profesorul poate rotunji la 5 in favoarea elevului, asa cum spun regulile (ar fi totusi bine ca cel in cauza sa nu se bazeze pe asta si sa incerce sa se straduiasca mai mult astfel incat sa isi mareasca media). Dar media anuala nu se rotunjeste, in cazul acesta va trebui sustinut examenul de corigenta, in toamna.