| alexandradlr a întrebat:

Dacă ai de exemplu intr-o saptamana multe lucrări gen 2 lucrări și o teza și ți se pare imposibil sa înveți la toate voi ați apela și la copiat sau ați lipsi la una dintre lucrări?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, copiatul este o ilegalitate si poti sa iei nota 2, sa-ti scada nota la purtare sau chiar sa ramai corijenta.
2 lucrari si 1 teza intr-o saptamana nu-s prea multe, fiindca ai avut timp suficients a inveti in weekend si sa te pregatesti pentru ele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai descris perfect o sesiune de facultate unde ai 4 examene in cateva zile. Am trecut prin multe sesiuni si nici nu am copiat nici nu am lipsit. Aia e, la unele am luat note mici la altele mai mari.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

laughing daca as fi putut probabil as fi copiat si daca aveam una singura.

Cat despre lipsit, nu... nu cred ca am lipsit la niciun aftel de lucru. Daca lipsesti, automat nu ai cum sa treciwinking

| Mirel4412 a răspuns:

La liceu copiam la aproale fiecare test, daca ne asculta si nu mai dadeam test pica schema sad

| Anuket a răspuns:

Niciuna dintre variante.
Cât iau aia este.

Am avut două lucrări( teste) și o teză în aceeași zi căci nu erau două teze, deci se putea. Nu am scos 10, 10, 10, dar a fost în regulă căci învățasem la fiecare oră, nu în ultimul moment.

| florin926481f a răspuns:

Am 2 teze saptamana asta la care nu o sa copiez si nici nu o sa lipsesc ca e mai rau atunci, ideea e ca media iese si cu 3 in teza deci nu e asa mare tragediehappy

| 19flo79 a răspuns:

Faci cumva sa impaci si capra si varza happy

| carminalaura18 a răspuns:

Buună, Alexandra!
Sincer, și eu mai am obiceiul de a lipsi sau de a copia de la o anumite oră pentru a scăpa de teste sau ascultări, însă recent am realizat că n ar trebui să fim vânători de note, părerea mea este că ar trebui să încerci să ți împărți timpul în așa fel încât să poți învăța. Gândește-te care lucrare crezi că e mai importantă pentru tine și axează te pe învățatul la acea materie mai mult, pentru că dacă te apuci de toate odată, dai cu bâta în baltă. Încearcă să citești și la celalate materii la care mai ai teste, dar totuși dacă iei o notă mai mică, ar trebui să ți asumi și să o iei ca atare, cred ca vei avea ocazia să ți repari media dacă asta îți dorești. Mult succes!