| Gabriel2424 a întrebat:

Daca ai picat bacul la o materie sau doua anul trecut poti da bacul decat la materiile picate si sa ceri echivalarea la cele care ai peste 5, chiar daca ai dat bacul in vara anul trecut?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Decât da.

| StrongHeart a răspuns:

Da,nu trebuie sa dai din nou la toate.
Poti, de asemenea, daca nu este vorba de matematica sau lb. romana, sa schimbi materia optionala la care vrei sa dai examen.

| Gabriel2424 explică (pentru StrongHeart):

De exemplu daca am luat la romana si biologie si vreau sa dau decat la matematica

| StrongHeart a răspuns (pentru Gabriel2424):

Da,raman notele la romana si biologie si dai decat la mate, asa stiu.