| Mimiiiiiiiieuuu a întrebat:

Daca am 4, 5 si 5 in teza la mate pot sa trec? Domnul a spus ca sunt corigenta.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus media semestriala, pe sem.II, va fi 5, din calcul rezulta 4, 62 si se rotunjeste la 5.
Ramai corigenta doar daca pe sem.I ai avut media 4 sau mai mica. Daca ai avut cel putin 5 atunci nu ramai corigenta.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti pe muchie de cutit si daca profesorul nu vrae sa-ti dea 50 de sutimi sa treci, poate sa nu-ti dea.
In cazul asta, multi profesorii te mai asculta odata, asteptand de la tine sa stii, macar un 6, ca sa nu te lase corijenta.

| DanielPH a răspuns:

Iti iese media, se rotunjeste la 5.
Cat ai pe primul semestru?

| 012345678910bbb a răspuns:

Din pacate nu poți, îți iese media 4, 37. Trebuie sa mai iei un 5 ca sa îți iasa 4, 75

| Cristina2316 a răspuns:

Eu am calculat și îți iese 4, 6. deci nu stiu cum de ți a spus ca ești corigenta

| Ion-Nicusor_Vlad_N._2000 a răspuns:

Daca esti corigenta pe primul nu treci ca iti iese media peste 4, 50 dar daca nu esti corigenta si ai 4, 5 si 5 in teza treci deoarece media iese peste 4, 50 asta insemnand 5.