| Butterfly02 a întrebat:

Daca am media claselor 5-8 de 9, 85 iar in examenul national la romana iau 9 si la mate 6 sau 7 am vreo sansa sa intru la mate info?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am prieteni in Romania ai caror copii spuneau ca nu se descurca la matematica și au luat 9, 8 la matematica si 8, 5 la matematica. Si au intrat la mate-info la Iulia Hasdeu, acum vreo 3-4 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai lua 6 la mate media ar fi 7, 97, iar daca ai lua 7, media ar fi 8, 37.
Totusi nu pot sa imi dau seama la ce te poti incurca.
Ai putea sa cauti un profesor sa te ajute sau sa ceri ajutor pe internet. Exista site specializate. Te-as putea ajuta, dar sa nu te bazezi pe mine.

| Maney31 a răspuns:

Daca nu te descurci la mate nu are rost sa mergi la mate-info, crede-ma e alt tip de matematica, mult mai grea, stiu di propria mea experienta, bafta

| XfenderX a răspuns:

Poți avea media generală și 7, 5 - 8, trebuie sa iei minim 8 in examen pentru dorința ta

| George_Bulboaca_1993 a răspuns:

Mai pretene tu nu poti sa calculezi aceasta intrebare si vrei sa intri la mate info!?

| bd20 a răspuns:

Sincer, dupa parerea mea ti-as recomanda sa mergi pe stiinte pentru ca este cel mai "flexibil" profil, adica faci si matematica si fizica si chimie si biologie, chiar si informatica in primii doi ani. Daca mergi pe stiinte, dupa pareaer mea, la finalul liceului ai multe obtiuni pentru facultate si pentru ce vrei sa faci mai departe.