| Teis_Antonio_Raul_1985 a întrebat:

Dacă am pus punct după fiecare exercițiu la evaluarea națională, se consideră semn? De exemplu 1. 2. Etc
La toate am facut așa

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E un semn ca esti organizat. Nu e semn particular

| AC4S4 a răspuns:

Asa se noteaza oriunde exercitiile (in culegeri, manuale... pe foaia de examen erau toate cu "."). De ce ar fi semn?
Nu va mai speriati asa tare, nu se anuleaza lucrari asa usor.

| Xaya a răspuns:

Nu se considera semn. Eu am pus tot asa. Profesorul nostru de matematica a spus sa nu punem paranteze ci doar puncte si alta profesoara de mate a spus sa punem paranteze ca se poate confunda cu raspunsul. Fiecare cu ce are, doar daca pui ceva neobisnuit care nu arata ca un semn de punctuatie sau de ortografie se considera semn

| AliceAlso123455 a răspuns:

Nu.Şi eu am pus aşa