| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am scris la mate plus infinit si am tăiat si am a scris deasupra minus infinit, se considera semn?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un semn distinctiv care conduce la o suspiciune de fraudă trebuie să fie evident, ne aleator și lipsit de ambiguitate, să se vadă clar că este un semn, să se poată demonstra asta. Ori, ceea ce ai făcut dta, o mică corectură la întâmplare au făcut poate 100 de participanți la examen, ceea ce ar însemna să li se anuleze la toți lucrările, ceea ce este absurd. Astfel nu va fi considerat semn.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cica o sa vina mascatii dupa tine.

| JUNNKiE47 a răspuns:

Nu, nu se considera semn, stai liniștit.

| MihaiPavel21 a răspuns:

Nu există acest semn la matematică.Nu există să spui minus la ceva care nu are limite, care nu are sfârșit.

| sadrian46 a răspuns (pentru MihaiPavel21):

Cum nu? Axa reală pornește de la minus infinit.