| Costica1234 a întrebat:

Daca am scris un exercitiu de 2 ori la evaluarea nationala se considera semn?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, dar ti le poate anula pe amandoua.

| Costica1234 explică (pentru Violleta2022):

E acelasi raspuns scris de 2 ori

| Catrice a răspuns:

Tu nu știi ce înseamnă semn distinctiv.
Dacă făceai linii, puncte, cerculețe sau mai știu eu ce pe foaie nejustificate, atunci îți era anulata lucrarea din prima.

| aXy99 a răspuns (pentru Catrice):

Nu stie, profesorii nu fac decat sa ii sperie pe elevi: nu face asta, nu face aia, vezi ca daca faci litera aia nu stiu cum se considera semn etc. Cel putin cand e vorba de semne distinctive, care sunt inutile, pentru ca se corecteaza lucrarile in alt judet.

| Catrice a răspuns (pentru aXy99):

Nu vrei sa știi cum arata lucrarea mea la romana când am dat-o rolling on the floor când nu m-am limitat doar a tăia cu o linie cum cică ar trebui, ci cu mai multe tăieturi, mici completări pdeasupra frazelor... și tot 8, 73 am luat cu toate mazgaliturile.
Eh, era și acum 10 ani, profesorii nici nu ne băgau în seama ( in afara faptului ca "învățați aia și aia" sau la geografie cu 'să știți hărțile pe de rost', nu cum s-a întâmplat la, ocru cu pregătiri și teste în timpul orelor).

| aXy99 a răspuns (pentru Catrice):

Depinde si de profesorul care corecteaza.

| Catrice a răspuns (pentru aXy99):

Evident ca nu poate puncta un exercițiu de 2 ori, cel mai posibil va primi punctaj pentru primul scris, chiar dacă celalalat scris la sfârșit, e mai bun.

| aXy99 a răspuns (pentru Catrice):

Asta am spus si eu:
"în 19 Iunie | aXy99 a răspuns (pentru Plato):
Ii va puncta prima rezolvare, iar pe a doua o vor ignora."

| Plato a răspuns:

Cred ca nu ti-l va puncta deloc, dar semn... putin probabil.
N-o sa aleaga ei la care rezolvare ai ramas, deci le anuleaza amandoua.

| aXy99 a răspuns (pentru Plato):

Ii va puncta prima rezolvare, iar pe a doua o vor ignora.

| Costica1234 explică (pentru Plato):

E aceeasi rezolvare dar am scris de 2 ori pentru ca nu mi am dat seama

| animalulferoce a răspuns:

Daca ai scris exact acelasi lucru de doua ori, sa speram ca nu.

| andreiminion a răspuns:

Cred ca o sa le anuleze pe amandoua.