| nobody5568hf a întrebat:

Daca am terminat liceul dar nu am luat bacul ma pot inscrie la profesionala?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te poţi înscrie la Şcoala Profesională!

"ÎNSCRIEREA CANDIDAŢILOR
Organizarea şi desfăşurarea admiterii în învăţământul profesional cu durata de 3 ani pentru anul şcolar 2014 – 2015 şi calendarul admiterii se realizează conform prevederilor O.M.E.N. nr. 3136 din 20.02. 2014.
Pot opta pentru învăţământul profesional elevii înscrişi în clasa a VIII-a promoţia 2014 şi absolvenţii din seriile anterioare, care nu împlinesc 18 ani până la data începerii cursurilor anului şcolar 2014- 2015. " - SURSA = "Broşura Admiterii 2014" ( pag. 81/83 ) de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

În schimb, te poţi înscrie la o Şcoală Postliceală...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca mai poti sa il iei, trebuie doar sa crezi, nu sa te resemnezi wth

| BlackSulphur a răspuns (pentru anonim_4396):

Las-o-n pace sa mearga la profesionala, nu vezi ca mai toata tara e plina de avocati, contabili si juristi (aka someri)? Avem nevoie si de oameni de lucru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackSulphur):

Poate sa faca ce vrea dar sa demonstreze clasei nedrepte care nu gandeste deloc romantic si siesi mai ales ca a putut sa o faca!

| Blamely a răspuns:

Da, la profesionala se poate.

| clasz a răspuns:

Da.

| byanca184 a răspuns:

Da poti.