| Danik223 a întrebat:

Daca am terminat liceul la profilul de filologie, pot sa ma duc mai departe la o facultate unde trebuie si matematica? Exemplu : Facultatea de economie

Răspuns Câştigător
| mg112mada a răspuns:

Teoretic, da.Practic...e mai greu tinand cont de faptul ca trebuie sa stii si ceva matematica, iar la filologie dintr-a 11 a ti-a scos-o.Asa ca daca deja ai terminat gandeste-te sa amani un an si sa te pregatesti, daca inca n-ai terminat liceul, pune-te pe invatat.Cumpara culegeri sau fa meditatii.BAFTA!

4 răspunsuri:
| xBlackPearlX a răspuns:

Daca stiai mai de mult la ce facultate vroiaia sa te duci, puteai sa alegi profilul economic, sau mate-info. Dar eu zic ca merge si asa. Succes!

| deeadeea111 a răspuns:

Salut,atata timp cat ai terminat la filologie ar trebui sa recuperezi matematica pe care ai pierdut-o in anii astia deoarece iti va fi greu
insa poti sa te duci unde vrei la facultate

| kzd a răspuns:

Evident, dar trebuie sa recuperei acasa ce nu ati m-ai facut din clasa a 11-a. E nevoie de munca, dar am auzit multe cazuri de elevi care au fost la filologie si s-au dus la medicina. Bafta!

| Danik223 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! big grin