| anonim_4396 a întrebat:

Daca anul asta nota de la evaluarea nationala conteaza 8mai mult cu 50% ca anul trecut la nota de admitere la liceu, atunci ar trebui sa fie mai usor sau mai greu anul asta?

4 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Cred ca o sa fie mai usor.Adica daca ne-ar da si mai greu mediile ar scadea extrem de mult, zic eu.

| ElenaSA a răspuns:

Daca inveti mult ai sanse sa intri le liceu bun. Adica eu cred ca vor scadea mediile. Sunt elevi ale caror medii nu se justifica.

| anonima01 a răspuns:

Depinde, anul tecut cand am dat eu a contat 50%, acum stiu ca conteaza 75%. Nu e neaparat ca va da mai usor.
Sincer, anul trecut subiectele au fost super usoare, cel putin la mate, dar si la romana. Insa, daca esti pregatit nu ai de ce sa ai emotii.
Bafta!

| ShawolSkehehdanfdldi a răspuns:

Nu cred ca va fi nici mai greu, nici mai usor. Daca ai invatat nu trebuie sa iti faci astfel de grijiwinking