| Aloo123 a întrebat:

Daca aplic la Scoala de Agenti de Politie "Vasile Lascar", pot sa dau admitere si la alte facultati, iar la final sa imi aleg o varianta?

Răspuns Câştigător
| SilviuStelian a răspuns:

Baiatul a intrebat daca poate sa incerce 3 iepuri si sa prinda macar unul. nu sa il sfatuiesti ce sa aleaga. Da, poti sa te inscrii la n facultati, esti acceptat la toate si apoi iti alegi singur pe care vrei sa o urmezi.

2 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Examinarea la Campina este la inceputul lunii septembrie. Daca nu se suprapun atunci poti aplica si la facultati.

Vezi programa de anul asta la Campina, plus testele. Te vor ajuta : http://www.scoalapolitie.ro/ADMITERE/precizari.htm

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Salut! Eu ti-as sugera sa te concentrezi pe admiterea la Scoala de Agenti. Odata ce esti admis, pe parcurs, poti face si Academia de Politie. Orice fel de scoala in acest domeniu iti asigura un loc de munca stabil si bun imediat dupa ce termini, pe cand facultatile nu iti asigura mai nimic. Bafta!