| oni a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti sa va duceti la facultate la una din specializarile astea:
-economia comertului, turismului si serviciilor
-contabilitate si informatica de gestiune
-economie si afaceri internationale
pe care o alegeti si argumentati de ce.mersi

5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Parerea mea personala este ca, orice specializare ai alege sa urmezi, daca nu ai niste pile bazate, care sa te ajute sa te angajezi dupa licenta, degeaba mai faci acea facultate. Toate aceste specializari sunt interesante si promit sa fie de viitor, dar orice angajator iti va cere experienta (vechime) in domeniul respectiv. Doar daca esti din Bucuresti, unde sunt mai multe posibilitati, mai multi bani, mai multe firme, poate ai o sansa la angajare cu una din aceste specializari, altfel nu. Ti-o spun din proprie experienta. Am terminat de 4 ani Facultatea de Economie, dar nu am reusit nici pana acum sa ma angajez din motiv de lipsa de experienta. Cu prietenie!

| costyn162 a răspuns:

Eu unul aleg economie si afaceri internationale pentru ca imi place matematica si oricum facultatea va fi in stransa legatura cu matematica si pentru ca este o facultate de viitor care iti da sansa sa lucrezi in strainatate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e cel mai de *** site din lume devil

| Gabiii_5091 a răspuns:

Eu m-as duce la economia comertului, turismului si serviciilorhee hee, pentru ca e de viitor, mereu o sa fie nevoie de oameni care sa lucreze in turism si servicii happy

| sergyuproblema a răspuns:

As alege din acestea -contabilitate si informatica de gestiune

-economie si afaceri internationale
pentru ca e mai fain la primul cu informatica si cu matematica cea ce vafi de baza pe viitor